Drieň 100% šťava 500ml
Podrobný popis
Drieň podporuje imunitný systém, chráni bunky pred voľný mi radikálmi, má antiseptické účinky, prečisťuje organizmus od škodlivín a podporuje trávenie. Odstraňuje hnačky, plynatosť a tiež bolesti brucha. Upokojuje nervový systém. Má pozitíve účinky pri ochoreniach močového mechúra a obličiek, reumatizme a bolestiach kĺbov. Zbavuje telo prebytočnej kyseliny močovej. Priaznivo pôsobí pri ochoreniach pečene a žlčníka, či už pri akútnej alebo chronickej forme.
100% šťava z drieňu (Cormos mas), extrakt camu camu (Myrciaria dubia) vrátane prírodného vitamínu C. Denná dávka 50ml obsahuje 75mg normalizovaného extraktu camu camu, vrátane 15 mg prírodného vitamínu C, čo predstavuje 18% RWS. Pasterizované šetrnou pasterizáciou.
Spôsob skladovania: po otvorení skladujte v chladničke, spotrebujte do troch týždňov od otvorenia. Uchovávať mimo dosah malých detí .Chrániť pred priamym slnkom.
Spôsob užívania: vypiť 25ml 2 krát denne minimálne pol hodiny pred jedlom. Pred každým použitím pretrepať. Maximálna denná dávka 50ml Nedoporučuje sa prekračovať maximálna denná dávka počas celého dňa. Produkt nemôže byť aplikovaný ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred použitím poradiť s lekárom. Usadenina na dne fľaše nie je na závadu. Farba, vôňa a chuť sa môžu mierne líšiť v závislosti od výrobnej šarže.
DDD* – doporučená denná dávka
Priemerné výživové hodnoty v 100ml / dennej dávke 50ml
Energia: 258 kJ( 62 kcal ) / 129 kJ(64,5 kcal)
Bielkoviny: 02 g / 0,1 g
Sacharidy: 14g/7g z toho cukry 7g/3,5g
Tuky:0,20 g/0,1g
Energia: 258 kJ( 62 kcal ) / 129 kJ(64,5 kcal)
Bielkoviny: 02 g / 0,1 g
Sacharidy: 14g/7g z toho cukry 7g/3,5g
Tuky:0,20 g/0,1g
BEZ PRIDANIA CUKRU
Obsahuje prirodzene sa vyskytujúce sa cukry.
Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.
Všeobecné informácie o Drieni obyčajný.
Drieň obyčajný (Cornus mas L.) poznali už dávno naši predkovia a jeho plody využívali tak ako všetko, čo im príroda ponúkala. Z drienok sa vyrábali džemy, kompóty, sirupy a chutný likér. Dokázali z nich vypáliť dobrú drienkovicu. V ľudovom liečiteľstve sa zas drienky používali pri vysokých horúčkach a zažívacích ťažkostiach.
Drieň rastie vo forme kríka, ale i ako stromček. Dorastá do trojmetrovej výšky a nepotrebuje žiadne zvláštne ošetrovanie. Je to drevina nenáročná na pôdu. Darí sa jej na slnečných lúkach a stráňach s vápenatou pôdou. Ľudia túto drevinu poznajú i pod názvom svíb. Včelári majú drieň radi, lebo začína kvitnúť už koncom februára a jeho drobné zlatožlté kvietky usporiadané v okolíkoch sú prvým zdrojom peľu a sladkého nektáru pre včely. Listy sa na kríkoch objavujú až neskôr. Plody sú kôstkovice tmavočervenej farby s charakteristickou drienkovou chuťou. Dozrievajú v septembri.
V minulých rokoch sa na toto chutné drobné ovocie u nás zabudlo a využívalo sa veľmi zriedka. V niektorých krajinách strednej Európy, ale i na Ukrajine a v Gruzínsku, sa plody drieňa spracúvajú vo väčšom na kompóty a rôzne osviežujúce nápoje a predávajú sa i v potravinárskych obchodoch. Plody drieňa sú zvlášť bohaté na vitamín C.
Na Slovensku sa šľachteniu drieňa začali venovať vo Výskumnom ústave ovocných a okrasných drevín v Bojniciach ešte koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia. V roku 1981 boli do listiny povolených odrôd zapísané odrody Titus a Devín. V roku 2003 k nim pribudli odrody Expres a Alex. Prvé dve vznikli výberom z jedenástich selekcií z prírodných lokalít Vihorlatu, Strážovských vrchov a strednej Moravy. Druhé dve odrody zas výberom prírodných populácií z okolia Dolných a Horných Vesteníc a následnou selekciou v hybridnom potomstve. Je škoda, že uprednostňujeme nákup rôzneho exotického ovocia, o kvalitách a účinkoch ktorého na náš organizmus nevieme takmer nič, a zanedbávame tie druhy, ktoré nám ponúka naša príroda takmer zadarmo a ktorých blahodárne účinky na náš organizmus poznali už naši predkovia.
zdroj: urobsisam.zoznam.sk
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.